Rower stanowi jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu, a także popularny środek transportu. Jednak jego przechowywanie często jest kłopotliwe, szczególnie dla mieszkańców bloków, gdzie piwnica nie zawsze okazuje się być bezpiecznym miejscem. Gdzie zatem fani dwóch kółek mogą trzymać swój sprzęt?

Rowerowe aranżacje

W sieci można znaleźć wiele kreatywnych rozwiązań, które są nie tylko funkcjonalne, ale także sprawiają, że rower staje się integralną częścią aranżacji wnętrza. (np tutaj: https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=bicycle%20hanger&rs=typed&0=bicycle%7Ctyped&1=hanger%7Ctyped)

Zrób to sam!

Co jednak, jeśli nasz budżet jest ograniczony, a powierzchnia mieszkania nie pozwala na wstawienie specjalnych mebli czy stojaków? Świetnym rozwiązaniem może okazać się prosty wieszak, wykonany ze starego roweru. Bez problemu można zrobić go samodzielnie!

Co nam będzie potrzebne? Wspornik kierownicy, kierownica od kolarzówki (tzw. baranek), dętka (opcjonalnie), farba w sprayu (opcjonalnie), obejma do rur.

Krok 1

Jeśli zależy nam na tym, aby wieszak pasował kolorystycznie do reszty mieszkania, to polecamy nadać mu pożądany kolor za pomocą farby w sprayu. Jeśli kolor nie jest ważny, kierownicę warto zabezpieczyć dętką, aby uniknąć otarć na ramie roweru podczas użytkowania. W tym celu przycinamy ją na długość odrobinę większą niż kierownica i naciągamy. Pomocna może okazać się wazelina techniczna, która sprawi, że dętka będzie się ślizgać. Nadmiar dętki pozostały na końcach, chowamy do środka rurki.

Krok 2

Na środku zakładamy wspornik kierownicy, który zacieśniamy na niej za pomocą śrub. Istotne jest, aby naprawdę mocno je przykręcić – kierownica musi trzymać się sztywno.

Krok 3

Na dole wspornika instalujemy obejmę do rur, którą następnie mocujemy do ściany.

Gotowe! :)