Nawet najładniej urządzone pomieszczenie nie będzie wyglądało estetycznie i efektownie, jeśli po podłodze będą ciągnęły się kable od różnych urządzeń. Sprawdź, jak ukryć kable w domu!

Listwy przypodłogowe

Najpopularniejszym rozwiązaniem, które nie wymaga dużego nakładu pracy jest ukrycie kabli pod listwami przypodłogowymi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy dane urządzenie znajduje się daleko od źródła prądu, a także do schowania przewodu z Internetem.

Tunele PCV w ścianie

Jeśli jesteś pewien, że dane urządzenie nie zmieni w najbliższej przyszłości swojego miejsca (np. zawieszony na ścianie telewizor), możesz pójść o krok dalej i ukryć kable w ścianie. W tym celu powstały specjalne tunele z PCV, w które możesz schować kable, a całość zamurować. Dzięki temu kable będą całkowicie niewidoczne.

Płyta karton-gipsowa

Warto umiejscowienie urządzeń elektrycznych zaplanować już na etapie wykańczania mieszkania. Dzięki temu gąszcz przewodów można ukryć za ścianą z płyty karton-gipsowej lub nawet w suficie podwieszanym.

Dekoracja

Jeśli danego przewodu nie da się w żaden sposób ukryć na stałe, możesz popisać się kreatywnością i wymyślić jakąś ozdobę z kablem w roli głównej. Warto ten pomysł wykorzystać np. w przypadku przewodów od lampek nocnych czy stołowych. Kabel owinąć można dekoracyjną wstążką czy materiałem pasującym do reszty wnętrza.

Życzymy udanego majsterkowania i niewidocznych kabli! J