Masz dosyć oczywistych rozwiązań lub brak ci funduszy, a potrzebujesz miejsca na książki czy inne drobiazgi? Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się półki wykonane z drewnianych skrzynek. To modne i ekologiczne rozwiązanie, a do tego niezwykle proste do wykonania.

Co będzie potrzebne:

  • drewniane skrzynki w dowolnej ilości (możesz poprosić o nie hurtownie/sklepy oferujące wino, znajomych, którzy organizują wesele lub sklepy handlujące jabłkami),
  • farba do drewna, pędzel (opcjonalnie),
  • poziomica,
  • ołówek,
  • wiertarka,
  • kołki rozporowe i wkręty (przynajmniej po dwie sztuki na skrzynkę).

Krok 1

Zastanów się nad kompozycją, którą chcesz uzyskać. Półki można mocować na dwa sposoby: otwartą górą zwróconą do pomieszczenia lub górą zwróconą ku sufitowi. Wszystko zależy od twoich preferencji oraz tego, co będzie na/w półkach przechowywane. Polecamy wybrać kompozycję, nieregularną względem poziomu, która urozmaici aranżację pomieszczenia. Następnie przyłóż półki do ściany, a za pomocą poziomicy i ołówka zaznacz linie wytyczające miejsca mocowania.

Krok 2

Jeśli zależy ci na konkretnym kolorze, to właśnie czas, w którym możesz pomalować skrzynki. Polecamy biały, szary lub czarny – są zgodne z najnowszymi trendami aranżacji wnętrz oraz świetnie wpisują się w modny ostatnio styl skandynawski. Surowe drewno będzie wyglądać równie stylowo.

Krok 3

Skrzynki przyłóż do ściany i przewierć na wylot w prawym i lewym górnym rogu (jeśli ma udźwignąć cięższe przedmioty, polecamy powtórzyć czynność w dolnych rogach). Wykonaj również odpowiednio głębokie otwory w ścianie. Włóż kołki i przymocuj skrzynki za pomocą wkrętów.