Nowy rok to czas, w którym podejmujemy wyzwania oraz chcemy realizować noworoczne plany i postanowienia. Aby wszystkie doszły do skutku, warto je odpowiednio rozplanować i rozpisać tak, aby nie zabrakło nam motywacji. Pomocny może okazać się w tym planner ścienny, przydatny również do organizacji czasu dla całej rodziny. W łatwy sposób można wykonać go samodzielnie.

Co będzie potrzebne?

  • tablica korkowa
  • farba (opcjonalnie) – jeśli zależy nam na zmianie koloru tablicy, aby pasowała do pomieszczenia
  • zdjęcia (opcjonalnie) – jeśli chcemy ozdobić nimi planner
  • pinezki i ozdoby (opcjonalnie)
  • kolorowy blok techniczny na którym można wydrukować gotowe wzory danych miesięcy (można znaleźć je w internecie) lub wykonać je samodzielnie
  • kolorowe długopisy i zakreślacze, którymi wypełnisz planner

Jak wykonać planner?

Na kartce A3 rozrysuj dokładnie jak wyobrażasz sobie swój planner. Oprócz wydruku danego miesiąca możesz rozplanować układ inspirujących zdjęć czy cytatów. Warto pomyśleć też o ozdobach np. wstążkach czy naklejkach. Mając gotowy szkic, możesz przystąpić do działania. Jeśli chcesz zmienić kolor ramki tablicy korkowej, teraz jest na to dobry moment.

W widokach danych miesięcy zaznacz zakreślaczami ważne daty i postanowienia. Możesz je dodatkowo ozdobić naklejkami czy rysunkami. Następnie zbierz kartki z miesiącami razem jedna na drugiej, kierując się chronologią. Wszystkie razem przytwierdź do tablicy za pomocą pinezek – jeśli chcesz usunąć miniony miesiąc, wystarczy, że wyrwiesz kartkę. Miejsce dookoła kartek z miesiącami ozdób zdjęciami i cytatami. Możesz też zostawić wolny kwadrat, gdzie będziesz przyczepiać w przyszłości ważne informacje czy numery telefonów.

Tak wykonany kalendarz wystarczy umieścić w widocznym miejscu w domu. :)