1. Dywany – każde wnętrze będzie wydawało się cieplejsze i przytulniejsze, kiedy na podłodze umieścisz dywan. Może to być duży dywan zajmujący większość pomieszczenia, ale może to być też mały puszysty dywanik czy owcza skóra rzucona na drewnianą podłogę.
  2. Poduchy – na sofie lub łóżku warto położyć kilka poduszek. Mogą być w podobnej kolorystyce lub tworzyć barwną kompozycję składającą się z różnych rozmiarów, materiałów i deseni.
  3. Koce – gruby i ciepły koc przyda się w szczególności jesienią i zimą. Zadbajmy o to, aby był uszyty z ciepłego materiału. Modne są między innymi duże wełniane sploty czy mięciutki polar typu minky.
  4. Kominek i świece – nic tak nie dodaje przytulności pomieszczeniu jak żywy ogień. Jeśli masz możliwość umieszczenia kominka w swoim domu, nie zastanawiaj się! To nie tylko świetny sposób na ogrzanie budynku, lecz także na stworzenie wyjątkowo przytulnej atmosfery. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na kominek, postaw na świece. Zarówno małe tea-lighty, jak i duże świece dadzą przyjemne i ciepłe światło w każdym pomieszczeniu. Możesz umieścić je w ażurowych latarenkach, lampionach czy świecznikach, które dodatkowo urozmaicą charakter światła.
  5. Ciepłe i rozproszone światło – Światło padające z górnych lamp nie zawsze jest przytulne… Postaraj się, aby w pokoju znalazło się dodatkowe oświetlenie o małej intensywności i ciepłej barwie. W tej roli świetnie sprawdzą się kinkiety, lampy podłogowe, a także dekoracje świetlne w postaci na przykład bawełnianych kuli.
  6. Dodatki – dobrze dobrane dodatki sprawią, że wnętrze będzie wydawało się przytulniejsze. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ich ilością! Zagracone i pstrokate wnętrze z pewnością nie sprzyja wypoczynkowi. Domowej atmosferze sprzyjają świeże rośliny. Postaraj się dopasować je do panującej za oknem pory roku. Latem zdecyduj się na polne kwiaty, jesienią na kolorowe liście, a zimą na zielone i pachnące gałązki świerku.
  7. Zapach – Poza wrażeniami wizualnymi warto także zadbać o zapach panujący w naszym domu. Miły i delikatny aromat do wnętrza wprowadzają świece zapachowe lub kominki z aromatyzowanymi olejkami czy woskami. Ich zapach możemy dopasować do naszych upodobań, a także do atmosfery, jaką chcemy uzyskać. Dostępne są lekkie aromaty wakacyjne, bożonarodzeniowe, cięższe wieczorne, etc. Wybór jest naprawdę ogromny!