Każdy z nas ma w domu niepotrzebną ramkę – taką, która nigdy nie została zawieszona lub w której znudziło nam się już zdjęcie. Zdarzają się też takie, które po remoncie po prostu nie pasują do reszty wyposażenia mieszkania. Jeśli Ty również posiadasz zbędną ramkę w domu – nie wyrzucaj jej! Podpowiemy Ci, jak nadać jej nowe życie!

Na początek – kolor

Jeśli nie odpowiada Ci obecny kolor ramki – zetrzyj ją papierem ściernym tak, aby pozbyć się wszelkich nierówności. W kolejnym kroku przetrzyj wilgotną ścierką aby usunąć pyłki i po wyschnięciu, przy pomocy farby do drewna (farba akrylowa), nadaj jej pożądaną barwę.

pexels-photo-187023

Tablica do pisania

Taka tablica idealnie sprawdzi się w kuchni, gdzie najczęściej zostawiamy sobie krótkie notatki i przypomnienia wraz z innymi domownikami. Jak ją wykonać? Znajdź papier do pakowania prezentów we wzór, który będzie pasował do Twojej kuchni. Możesz też znaleźć odpowiednią grafikę w internecie i po prostu ją wydrukować. Następnie wyciągnij tył oraz szkło z ramki. Szkło przyłóż do papieru, odrysuj i wytnij. Umyj dokładnie szkło i wsadź wraz z papierem i tyłem do ramki. Teraz potrzebny będzie Ci jedynie zmywalny marker i ściereczka!

Inspirujący cytat

Jeśli nie masz pomysłu na ramkę, popłyń na fali modnych obecnie, inspirujących cytatów i powiedzeń. Znajdź taki, który codziennie chciałbyś sobie przypominać. Możesz wydrukować gotowy wzór z internetu, zaprojektować własny w programie graficznym lub skorzystać z programu do pisania. Jeśli czujesz się na siłach, możesz także wykonać go własnoręcznie. Gotowy napis włóż do ramki i przywieś w widocznym miejscu. Zobaczysz ile radości będzie Ci przynosił każdego dnia.

pexels-photo

pexels-photo-92028