Malowanie wszystkich ścian w jednym kolorze lub kładzenie tapety na całej ich powierzchni to dla niektórych zbyt nudne rozwiązanie. Jeżeli szukacie czegoś bardziej urozmaiconego, dzisiaj przedstawiamy Wam 7 pomysłów na ciekawe dekoracje ścian, które możecie wykonać samodzielnie.

 1. Pomaluj nietuzinkowo. Jeżeli chcesz ozdobić swoje mieszkanie farbą, zdecyduj się na jakiś wzór. Pasy o różnych kolorach nie tylko ciekawie wyglądają, lecz także mogą pomóc przy kształtowaniu pomieszczenia. Jeżeli pokój jest niski, optycznie podwyższysz go pasami pionowymi. Krótki pokój wydłużysz natomiast poziomym wzorem.
  Malowanie ścian
 2. Tapeta tylko na jednej ścianie? Tapetowanie wszystkich ścian pomieszczenia od samej góry do dołu jest już raczej niemodne. Lepiej zdecydować się jedynie na akcent wykonany z tego materiału. Wytapetuj tylko jedną ścianę lub wykrój z tapety szeroki pas.
  jak udekorować ściany
 3. Powieśmy obraz lub plakat. Obrazy i plakaty to zawsze uniwersalny pomysł na dekorację ścian. Postaraj się, aby ozdoba pasowała kolorystyką i stylem do otaczającego wnętrza. Nie zapomnij również o odpowiednim wyborze ramy. Powinna ona podkreślać obraz, a nie go przytłaczać.
  jak ozdobić ściany
 4. Wyjątkowe ramki. Jeżeli lubisz wnętrza w stylu vintage, powieś na ścianie w swoim domu znalezione w sklepie z antykami lub na strychu ramki. Powinny tworzyć różnorodną mieszankę kolorów, form i struktur. Nie wieszaj ich w jednej linii, pozwól sobie na artystyczny nieład. W tym bałaganie jest jakiś porządek, prawda? :)
  jak udekorować ściany
 5. Duże lustro. Udekorowanie ściany lustrem to świetny pomysł szczególnie w małych wnętrzach. Duże lustro sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe i przestronniejsze. Jeżeli zawiesisz lustro naprzeciwko okna, pokój stanie się jaśniejszy i będzie lepiej doświetlony. Dlatego też warto dobrze przemyśleć miejsce, w którym lustro ma zawisnąć!
  jak udekorować ściany
 6. Samodzielnie malowana grafika. Jeżeli czujesz się na siłach, możesz spróbować samodzielnie namalować coś na ścianie. Wyjątkowo atrakcyjnie wyglądają tego typu malunki w pokojach dziecięcych. Na ścianie możesz umieścić ulubionych bohaterów z bajek swojego maleństwa, a nawet pokusić się o namalowanie drzewa, na którym zawiesisz zdjęcia rodziny. Dzięki temu powstanie wyjątkowe drzewo genealogiczne.
  jak udekorować ściany
 7. Drewniane dodatki. Jeżeli lubisz nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, udekoruj swoje ściany drewnem. Możesz wybrać specjalne drewniane panele lub pokusić się o samodzielnie stworzenie dekoracji z tego surowca.
  jak ozdobić ściany