Walentynki już lada dzień, a Ty jeszcze nie masz prezentu dla swojej ukochanej osoby? Nie przejmuj się! Najcenniejsze upominki to takie, które wykonamy sami – poświęcimy nasz czas i energię, aby przygotować coś specjalnego dla drugiej osoby. Zobaczcie nasze propozycje na dekoracje i prezenty walentynkowe!

Kartka walentynkowa

Własnoręcznie przygotowana kartka walentynkowa to najprostszy sposób, aby wyrazić swoje uczucia. Postaraj się, aby wyglądała oryginalnie. Wykorzystaj różne rodzaje papieru i dekoracje: piórka, brokat, wysuszone kwiaty, itp. Podaruj ją ukochanej osobie z samego rana, albo wyślij anonim do osoby, w której się skrycie podkochujesz ;)

prezenty walentytnkowe

Kompozycje kwiatowe

Jako walentynkowa dekoracja domu świetnie sprawdzą się kompozycje kwiatowe. W kwiaciarni kup tylko poszczególne kwiaty i samodzielnie postaraj się ułożyć je w kształt serca lub bukiet udekoruj walentynkowymi akcentami. Włożysz w to trochę pracy, ale satysfakcja gwarantowana! :)

dekoracje walentynkowe

Rękodzieło z drewna

Masz trochę zdolności rzemieślniczych i lubisz czasami powycinać coś w drewnie? Jeśli masz do tego odpowiednie narzędzia, bierz się do pracy! :) Drewniane serca świetnie sprawdzą się zarówno w roli dekoracji, jak i podarunku dla ukochanej osoby.

dekoracje walentynkowe

Uszyte prezenty

Od drewna wolisz maszynę do szycia? Żaden problem! Z materiału można wyczarować prawdziwe walentynkowe cudeńka! Jako prezent możesz własnoręcznie uszyć zakładkę do książki lub prostą przytulankę. Z pewnością skradną serce Twojej ukochanej osobie :) Jako dekoracje warto uszyć filcowe serduszka, które znajdą później wielorakie zastosowanie: można je zawiesić w oknie, dodać do bukietu kwiatów czy udekorować nimi stół.

dekoracje walentynkowe

Wypieki i potrawy

Ostatnia propozycja dla tych, którzy najbardziej lubią spędzać czas w kuchni :) Czy może być coś bardziej romantycznego niż przygotowanie posiłku dla ukochanej osoby? Pyszne śniadanie do łóżka, słodkie ciastka w kształcie serc czy nastrojowa kolacja przy świecach – każdemu przypadną do gustu w ten wyjątkowy dzień!

walentynkowe wypieki