Znalazłeś na strychu stare okno? A może po remoncie szkoda Ci wyrzucać starej, drewnianej ramy, która ma wyjątkowy urok i charakter? Podpowiadamy, co można zrobić ze starymi oknami, aby nadać im drugie życie! :)

  1. Ramki na zdjęcia – stare okno, podzielone na 4, 6 lub 8 równych zęści świetnie sprawdzi się jako gotowa rama na kolaż ze zdjęć. Taka dekoracja na ścianie będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo i oryginalnie!
  2. Lustro – w oknie wystarczy wymienić szyby na lustro lub (i to zdecydowanie łatwiejszy i mniej czasochłonny sposób) nakleić na nie specjalną lustrzaną folię. Takie lustro będzie miało ciekawszy charakter niż gotowy produkt z sieciówki!
  3. Tablica – w przestrzeniach między szprosami należy umieścić korek lub pomalować je farbą tablicową. Dzięki temu zyskamy fajne miejsce do tworzenia szybkich notatek lub przywieszania ważnych informacji.
  4. Szklarnia – stare okna można wykorzystać również w ogrodzie. Świetnie sprawdzą się w roli niskiego inspektu lub szklarni. Własnoręcznie zbudowana szklarnia nada naszemu ogrodowi rustykalny charakter.
  5. Stół – ze starego okna można wykonać bardzo oryginalny, przeszklony stolik kawowy. Wystarczy do odpowiednio zeszlifowanej i zaimpregnowanej ramy okiennej domontować nóżki lub kółka!
  6. Ścianka w prysznicu – jeśli mamy ochotę na większą inwestycję ze starych okien, można pokusić się o wykonanie z nich… prysznica! Ścianka ze starych okien może oddzielać część prysznicową od reszty łazienki. Bardzo pomysłowe!
  7. Taca – jeśli dysponujemy starym oknem o niewielkich rozmiarach można wykonać z niego bardzo użyteczną tacę do noszenia napojów czy przekąsek. Do ramy należy dokręcić lub dokleić od góry lub z boku uchwyty, które umożliwią wygodne trzymanie tacy.