Kalendarzowa wiosna już przyszła, ale za oknami niestety nadal szaro i ponuro. Zacznijmy zatem od wprowadzenia wiosennych akcentów do naszym wnętrz – może to ośmieli również panującą za oknem pogodę!

Jakie kolory wybrać?

Wiosna kojarzy nam się przede wszystkim z energetycznymi i intensywnymi kolorami, takimi jak zielony czy żółty, ale również z delikatnymi pastelami – błękitem, pudrowym różem czy kolorem miętowym.

Postaw na dodatki!

Najprościej przemycić wiosnę do wnętrza w dodatkach. Wymieńmy czerwone i szare poduszki zalegające na kanapie od świąt Bożego Narodzenia na kolorowe gładkie lub w delikatne wzory kwiatowe, chevron, kropki czy paski – możliwości jest wiele! Jeśli potrzebujesz więcej zmiany, aby Twoja przestrzeń dodawała Ci codziennie energii, wymień również zasłony i narzutę łóżka. Pamiętaj, żeby wybrać delikatne i lekkie tkaniny, jak np. len.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty!

Wiosna to przede wszystkim budząca się pomału do życia przyroda. Kaktusy na parapecie zamień na wyrastające z cebulek krokusy lub tulipany. Dzięki temu będziecie mogli codziennie obserwować zachodzące zmiany na własnych oczach. Może na stole w salonie lub kuchni znajdzie się miejsce na cięte kwiaty w szklanym wazonie? Białe, żółte lub różowe tulipany będą wyglądać pięknie, pod warunkiem, że wybierzesz odcień pasujący do Twojego wnętrza.

Jestem przekonana, ze kilka tych drobnych zmian pomoże obudzić Wam się do życia:) Powodzenia!

Porady udzieliła mgr inż. arch. Berenika Kubisz-Filipczak z Pracowni Projektowej BKF.