Wiosna to czas metamorfoz i… porządków. Te nie mogą ominąć również naszego domu czy mieszkania. Przedstawiamy kilka przydatnych porad, które sprawią, że sprzątanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Do wszystkiego, czyli do niczego

Niestety w większości domów funkcjonuje jeden mop. Jest to ogromny błąd, ponieważ ten sprzęt powinien być dostosowany do rodzaju powierzchni. W przeciwnym razie, zamiast czyścić, może wręcz roznosić brud. Do paneli powinien być to sprzęt z nakładką froterującą. Z kolei do płytek nadaje się mop, który szybko wsiąka wodę i dotrze to wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Skuteczne detergenty

Podobnie jest ze środkami czystości – je również należy dostosować do konkretnych miejsc. W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby szorowania kuchni i łazienki mleczkiem, ponieważ np. w kuchni można liczyć na pomoc pogromców tłuszczu. Wystarczy spryskać nimi płytę grzewczą czy kuchenkę, odczekać i zetrzeć niechciane zabrudzenia. Polecamy rozejrzeć się w markecie, a na pewno uda ci się odnaleźć skuteczne detergenty do każdego z pomieszczeń.

Sprytne akcesoria

Małe gadżety mogą przynieść wielką pomoc, a w efekcie przyspieszyć i ułatwić sprzątanie. Wciąż mało popularna jest u nas szufelka ze zmiotką na długim uchwycie czy nasączane chusteczki przeznaczone do drewna, łazienek lub luster. Równie pomocne mogą okazać się specjalne elastyczne i wyginane ścierki na drucie do sprzątania trudno dostępnych miejsc. Dzięki nim dotrzesz do wszystkich zakamarków bez zbędnego wysiłku.