Na dworze robi się coraz cieplej. Oznacza to, że będziemy spędzać więcej czasu na balkonach czy tarasach, łapiąc pierwsze promienie słońca. Warto więc zadbać o to, aby aranżacja tego miejsca była nie tylko przyjemna dla oka, ale też funkcjonalna. Podpowiadamy o czym warto pamiętać, aby balkon stał się miejscem prawdziwego relaksu!

Po pierwsze: zieleń

Nic nie odpręża nas tak, jak spędzanie czasu w otoczeni zieleni. Rośliny sprawiają, że łatwiej jest nam się odstresować i zrelaksować. Dlatego należy zadbać, aby nie zabrakło ich na naszym balkonie. Najładniej prezentują się kolorowe kwiaty: pelargonia, niecierpek czy fuksja. Jeśli balkon znajduje po stronie północnej, polecamy rośliny cieniolubne: begonie, niezapominajki, bluszcz czy cisy. Kwiatki można zawiesić w kolorowych doniczkach lub zasadzić w drewnianych skrzynkach. Można również pokusić się o tuje. Te krzewy to idealne rozwiązanie, kiedy chcemy odgrodzić się od wścibskich sąsiadów.

Miejsce wypoczynku

Na balkonie warto znaleźć miejsce na kącik, przeznaczony do relaksu i wspólnego spędzania czasu. Niech to będzie oaza spokoju dla domowników lub miejsce idealne do przyjmowania gości w letnie wieczory. Możemy tam zaaranżować stolik z krzesłami, umiejscowić leżaki lub zawiesić hamak. Jeśli nasze fundusze są ograniczone, warto pokusić się o własnoręczne wykonanie mebli ogrodowych z palet. Jest to proste i niezwykle modne rozwiązanie. Do dekoracji wystarczy dodać jedynie miękkie poduszki i już można wypoczywać ciesząc się piękną pogodą.