W dzisiejszych czasach podczas projektowania i budowy domu, bardzo ważne są  okna. To właśnie okna decydują o charakterze budynku, szczególnie jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza. Obecnie najmocniejszym trendem w architekturze są duże, okienne ściany. Co warto o nich wiedzieć?

Rodem z Hollywood

Kiedyś szklane ściany można było zobaczyć jedynie na wielkim ekranie, w produkcjach kręconych na wzgórzach Hollywood. Dziś powstaje coraz więcej innowacyjnych projektów w tak zwanej architekturze otwartej. I to także w naszym kraju. Okazuje się, że doceniamy obcowanie z naturą, które zapewniają nam właśnie wielkoformatowe przeszklenia. Wyglądają szczególnie zjawiskowo wtedy, kiedy na zewnątrz możemy podziwiać piękny ogród, las lub inny uspokajający krajobraz. Dlatego przeszklenia najczęściej powstają w salonie lub sypialni – to tam spełniamy najwięcej czasu i chcemy się relaksować.

Dlaczego warto

Duże tafle szkła to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu możemy cieszyć się jasną, przestronną przestrzenią. Takie okna sprawiają, że w domu mamy więcej światła i nie musimy dodatkowo go doświetlać. Jest to energooszczędne rozwiązanie, które wpływa również na nasze dobre samopoczucie. Ponadto granica między wnętrzem domu, a światem zewnętrznym zostaje zatarta. To z kolei powoduje, że pomieszczenie zdaje się być o wiele większe, niż jest w rzeczywistości. Takie  okna nadają budowli jednocześnie lekkości i nowoczesnego wyglądu. Są na tyle eleganckie, że nikt nie przejdzie koło nich obojętnie. Dlatego polecamy takie rozwiązanie osobom, które nie boją się wścibskich spojrzeń sąsiadów.