Simple life czy inaczej simple living, to jeden z najnowszych i najprostszych trendów w architekturze wnętrz. W przeciwieństwie do przepychu rodem z „amerykańskiego snu”, odnosi się on do minimalizmu. Co za tym idzie, promuje czerpanie radości się z prostych rzeczy i doświadczeń, a nie z posiadania zbędnych przedmiotów czy gadżetów. Jakie są wyznaczniki tego stylu?

Mniej, znaczy więcej

W imię zasady „mniej, znaczy więcej”, styl simple life charakteryzuje prostota i funkcjonalność. To właśnie tymi cechami należy kierować się podczas urządzania domu czy mieszkania. Zamiast ozdobnych, nierzadko drogich mebli i dodatków, warto postawić na ponadczasowe, szlachetne, a przede wszystkim naturalne materiały. Idealnie sprawdzą się tu drewniane podłogi, którymi będziemy cieszyć się przez lata.

Simple life czyli praktyczny minimalizm

Meble w duchu simple living powinny być powściągliwe w swoim designie, trwałe i przyjazne dla środowiska. Przede wszystkim powinny odpowiadać na faktyczne potrzeby domowników. Sprawdzą się tutaj sprytne rozwiązania: regały z regulowanymi półkami, rozkładane stoły czy projekty, które pomogą nam ukryć szpecące kable. Ważne, aby były minimalistyczne i nie zaburzały odbioru, bądź, co bądź, dość ascetycznego wnętrza.

Diabeł tkwi w szczegółach

Styl simpe life każde kłaść ogromny nacisk nawet na najdrobniejsze szczegóły. Nie chodzi tylko o meble, ale także dodatki. Każdy zakup powinien być dobrze przemyślany. Nie ma mowy o przypadkowym shoppingu pod wpływem impulsu. Simple life to afirmacja jakości i prostoty stylu. Idealnie sprawdzą się spersonalizowane ozdoby, które wyróżnią naszą aranżację i nadadzą jej indywidualnego charakteru.