Jeśli marzysz o funkcjonalnym, przestronnym i jasnym wnętrzu w stylu skandynawskim, warto pamiętać o kilku charakterystycznych elementach, które wyróżniają ten minimalistyczny styl spośród innych.

Kolor

We wnętrzach skandynawskim królują jasne kolory. Dominująca biel dopełniona jest odcieniami szarości i beżu, które optycznie powiększają wnętrze lub pastelowymi błękitami i różami. Natomiast charakteru dodają akcenty w kolorze czarnym lub grafitu.

Podłoga

Skandynawowie w swoich domach na podłodze kładą przede wszystkim drewniane szerokie deski (sosna, dąb, jesion). Najczęściej jest ono w naturalnym kolorze, czasami pokryte białą bejcą lub kryjącym białym lakierem.

Meble

Wnętrze wyposażmy w tylko najpotrzebniejsze meble! Styl skandynawski najlepiej oddadzą te w naturalnym kolorze drewna lub malowane na biało czy szaro. Nie bójmy się mebli o niestandardowych kształtach czy formach, ale pamiętajmy, aby estetyka mebli spotkała się z ich użytecznością.

Oświetlenie

Stawiamy na prostą formę. Metalowe lub szklane oprawy wiszące wśród ścian o delikatnych kolorach idealnie wpasują jest do minimalistycznego wnętrza i pięknie będą współgrać z drewnianą podłogą.

Detale

Tutaj również warto zdecydować się na naturalne materiały i tkaniny. Zasłony wybierzmy lekkie i w jasnych kolorach. Wzorzyste i kolorowe poduszki nadadzą wnętrzu unikalnego charakteru i je ożywią.

Porady udzieliła mgr inż. arch. Berenika Kubisz-Filipczak z Pracowni Projektowej BKF.

We wnętrzu ze zdjęcia użyto okien Sokółka Okna i Drzwi.