Czasami nawet po 8 godzinach snu budzimy się niewyspani i zmęczeni. Wpływ na to może mieć wiele czynników, a jednym z nich niezaprzeczalnie jest przestrzeń, w której wypoczywamy. Aranżacja sypialni jest niezwykle ważna, jeśli chcemy się odpowiednio regenerować.

Po pierwsze łóżko

A tak właściwie materac jest tu kluczem do sukcesu. Powinien być dostosowany do naszej wagi, aby zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Nie może być zbyt miękki, ponieważ te są niezdrowe i mogą pogłębiać bóle pleców. Istotny jest też rozważny wybór pościeli. Warto unikać modeli wykonanych ze sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Dobra pościel musi być lekka, przewiewna i posiadająca odpowiednią dla danej pory roku izolację termiczną. Z kolei by nacieszyć oczy, warto zainwestować w bieliznę pościelową zgodną z naszym gustem i dopasowaną do aranżacji całego pomieszczenia.

Wystrój ma znaczenie

Idealna sypialnia to azyl, w którym dobrze się czujemy i lubimy spędzać czas. Kolory ścian powinny być stonowane i dobrane tak, abyśmy bez przeszkód mogli się wyciszyć. Zieleń i błękit sprzyjają spokojnemu snu, ponieważ kojarzą się z naturą: niebem, wodą, lasem. Z tych samych powodów, nieodłącznym elementem wystroju sypialni powinny być żywe rośliny – sprzyjają relaksowi. Bardzo ważne są detale takie, jak zasłony. Wybierajmy tylko te, które będą spełniać swoją funkcję faktycznie zaciemniając wnętrze. Będą też świetną dekoracją, podobnie jak ozdobne poduszki, koce i narzuty – sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne.