Ten styl dotarł do nas kilka sezonów temu i od razu podbił serca Polaków. Dowiedz się, jak urządzić mieszkanie po skandynawsku!

Proste zasady

Tym, co wyróżnia styl skandynawski, z całą pewnością, jest prostota i funkcjonalność. Skandynawia słynie z praktycznego podejścia do życia, co idealnie wyraża się w minimalizmie formy, kolorów oraz wzorów. Można je znaleźć niemal w każdym pomieszczeniu. Ten styl nie lubi przesady – zapomnij o nadmiarze dodatków i natłoku mebli. Tutaj liczą się proste rozwiązania!

Światło i przestrzeń

Ze względu na długie noce, oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem mieszkań skandynawskich. Najbardziej pożądane jest światło naturalne, dlatego w oknach rzadko można zobaczyć firany czy zasłony. Dzięki temu pokoje są jasne i sprawiają wrażenie niezwykle przestrzennych. Równie istotne jest także oświetlenie nocne – stojące lampy oraz małe lampki to nieodłączny element każdego pomieszczenia. Polecamy te z metalu lub szkła – świetnie korespondują z surowymi wnętrzami.

Powrót do natury

Ten styl czerpie inspiracje z natury. Drewniane podłogi i meble to “must have”, jeśli myślisz o urządzeniu własnego domu czy mieszkania po skandynawsku. Zapewne docenisz też inne naturalne materiały takie, jak len, bawełna i wiklina. Wszystkie świetnie prezentują się na tle stonowanych kolorów ścian. Preferowane to biel, szarości i beż. Żywe kolory można spotkać w dodatkach charakterystycznych dla tego stylu – poduszkach, narzutach czy świecznikach. Oczywiście wprowadzając kolory, należy zachować umiar. :)

Zobacz zdjęcia i zainspiruj się!