Duże przeszklenia to bardzo modne rozwiązanie, które nie tylko wypełniają dom naturalnym światłem, ale dodatkowo umożliwiają bliższy kontakt z naturą  i otaczającym nas światem. Czym charakteryzują się przeszklone drzwi tarasowe i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Energooszczędne pomimo rozmiaru

Wiele osób martwi się, że duże przeszklenia muszą oznaczać duże straty ciepła. Nic bardziej mylnego! Energooszczędne rozwiązania pozwalają uzyskać rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła. Na przykład okna THERMO HS okółka Okna i Drzwi posiadają odpowiednio dobraną grubość ramy oraz energooszczędny 3-szybowy pakiet szyb zespolonych, dzięki czemu Uw wynosi tylko 0,9 W/m2K.

Przestrzeń, światło i estetyka

Podczas wyboru dużych przeszkleń warto zdecydować się na drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne, które dają możliwości zastosowania znacznie większych przeszkleń niż w przypadku rozwiernych okien balkonowych. Dzięki temu pomieszczenia stają się optycznie większe i wypełnione naturalnym światłem. Takie drzwi tarasowe są również idealnym sposobem na podkreślenie nowoczesnych akcentów architektonicznych.

Wygoda i funkcjonalność

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne to nie tylko piękne, lecz także funkcjonalne rozwiązanie. Po pierwsze otwarte drzwi nie zabierają przestrzeni wnętrza – skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. Ich użytkowanie jest wygodne, ciche i wymaga użycia jedynie minimalnej siły. Dodatkową zaletą jest niski próg podłogowy, który stanowi prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz i tworzy przestrzeń bez barier architektonicznych. Jest to idealne rozwiązanie również do mieszkań przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zobacz przykłady energooszczędnych i przeszklonych drzwi tarasowych: