Święta zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że nadszedł czas, aby pomyśleć o dekoracji domu. To ona wprawia domowników i gości w wyjątkowy nastrój i sprawia, że Święta to ulubiony czas wielu z nas.

Już od wejścia

 

Pokaż wszystkim już od drzwi, że w Twoim domu panuje świąteczna atmosfera. Możesz to zrobić na kilka sposobów, jednak tym najbardziej popularnym jest świąteczny wieniec. Do wyboru masz gotowe produkty lub możesz stworzyć własną kompozycję z żywych lub sztucznych gałęzi jodły czy świerku. Przyozdobisz go kokardami i bombkami.

Wieniec adwentowy

Kiedyś był to nieodłączny element świątecznego wystroju, dziś niesłusznie został odrobinę zapomniany. Stanowi piękną dekorację stołu, ale również sprawdzi się jako ozdoba ławy lub umiejscowiony na komodzie w salonie. Tutaj również można zdecydować się na własnoręcznie wykonanie lub zakup gotowego wieńca.

Świąteczne okna

Dekoracja okna to ozdoba, która cieszy oko nie tylko domowników, ale także sąsiadów i przechodniów. Na jaką się zdecydować? Można skorzystać z szerokiej oferty producentów świątecznego oświetlenia, w której znajdują się wiszące gwiazdy czy sople. Ciekawszym rozwiązaniem jest jednak stworzenie autorskiej ozdoby z połączenia bombek, wiszących figurek i lampek.

Jak choinka na święta

Oczywiście żadne święta nie obędą się bez choinki. Zdecydowanie jest ona gwiazdą świątecznych dekoracji. Tradycja nakazuje ubrać ją dopiero w wigilię, jednak coraz częściej się od niej odchodzi, a w niektórych domach kolorowe drzewko można zobaczyć już w pierwszą niedzielę adwentu. Tutaj zachęcamy do poddania się inwencji twórczej. W końcu jeśli o choinkę chodzi, to ważne, aby była wystrojona, jak na święta. :)