Kiedy w domu mieszkają dzieci, ich bezpieczeństwo jest tematem, którego nie można ignorować. Największe ryzyko w otoczeniu dzieci niosą ze sobą okna. Tym bardziej, jeśli mieszkamy na wyższych kondygnacjach w bloku lub w piętrowym domu. Jak temu zaradzić?

Klamki na zatrzask lub kluczyk

Małe dzieci są bardzo ciekawe i żywiołowe. To oznacza, że wystarczy chwila nieuwagi, aby znalazły się przy oknie. Jeśli nie jest ono odpowiednio zabezpieczone, nietrudno o nieszczęście. Takie zagrożenie bardzo łatwo wyeliminować. Wystarczy zadbać o odpowiednie klamki. Do wyboru mamy klamki z systemem blokującym zamontowanym w ich wnętrzu lub specjalne klamki zamykane na kluczyk. Skutecznie uniemożliwiają dziecku otwarcie okna, a jednocześnie nie wpływają w znaczący sposób na korzystanie z nich przez dorosłych. Wystarczy wtedy jedynie użyć kluczyka lub otwierać klamkę, jednocześnie wciskając blokadę. Takie rozwiązanie chroni nas również przed włamywaczami.

Wzmocniona szyba

Dzieci potrafią być bardzo żywiołowe. Czasami podczas zabawy może na tym ucierpieć szyba. Pod ciężarem dziecka lub trafiona piłką, może pęknąć. Aby uniknąć takiego niebezpieczeństwa, warto zainwestować w bezpieczną szybę. Jest ona wzmocniona specjalną folią i składa się z kilku warstw szkła. Sprawia to, że w razie rozbicia, rozpada się na małe, tępe kawałki. Dzięki temu maleje ryzyko zranienia się przez dziecko. Na rynku dostępne są również szyby z wmontowaną siatką, która całkowicie eliminuje rozsypanie rozbitego szkła – pozostaje ono zawsze na swoim miejscu.