Zestawienie drewna z aluminium z pozoru może wydawać się zaskakującym posunięciem. Tymczasem oba materiały, choć kontrastujące, doskonale wzajemnie się uzupełniają. Nie dziwi więc rosnąca popularność okien drewniano-aluminiowych, które łączą w sobie nowoczesność i klasykę z doskonałymi parametrami technicznymi.

Wytrzymałość aluminium

Okna drewniano-aluminiowe przypadną do gustu wszystkim osobom poszukującym trwałych rozwiązań na długie lata. Lekkie, sztywne i szczelne aluminium zastosowane po zewnętrznej stronie, nadaje oknu wysoką ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce czy śnieg oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi. Walorami nie bez znaczenia są również poprawa izolacji akustycznej, zwiększenie bezpieczeństwa budynku i łatwa pielęgnacja okien.

okna drewniano-aluminiowe

Elegancja drewna

Wśród walorów okien drewniano-aluminiowych wymienia się ich nieprzeciętnie estetyczny wygląd. Za sprawą drewna kojarzonego z elegancją i solidnością, wnętrza nabierają przytulnego i szlachetnego charakteru. Co ważne, technologia pozwala na tworzenie okien o dowolnym kształcie i przeznaczeniu – zarówno do budynków utrzymanych w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Na rynku znaleźć więc można modele łukowe, prostokątne, przesuwne, uchylne i nie tylko. Ostatnie, choć nie najmniej ważne – dzięki dostępnym licznym strukturom i odcieniom, okna drewniano-aluminiowe możemy dopasować kolorystycznie zarówno do fasady, jak i wnętrza budynku.

okna drewniano-aluminiowe

 

Zdjęcia okna drewniano-aluminiowego pochodzą ze strony marki Sokółka Okna i Drwi