Lato to najlepszy czas na wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu. Z jego uroków skorzystać mogą w pełni właściciele przydomowych ogródków i działek. Wystarczy, że niewielkim nakładem pracy i kosztów, zaaranżują w zielonej przestrzeni miejsce na grilla, kominek lub palenisko ogrodowe. Pyszna zabawa gwarantowana!

Klasyczny grill

Grill to najprostszy i zarazem najtańszy sposób na udaną ucztę w plenerze. Największą popularnością cieszą się od lat lekkie składane grille węglowe, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Swoje funkcje spełniają najlepiej przy kameralnym i sporadycznym grillowaniu. Jeśli planujemy częste biesiady w większym gronie, wybierzmy grilla elektrycznego lub gazowego o dużej powierzchni. Nie tylko powoli on nam na jednoczesne przygotowanie większej liczby porcji, ale i na kontrolowanie temperatury grillowania.

Wielofunkcyjny kominek

Trwalszą i bardziej efektowną alternatywą dla grilla może być stały kominek wykonany z betonu, kamienia bądź cegły. Dodatkowym atutem jest jego wszechstronność pozwalająca nie tylko na grillowanie potraw, ale także na ich pieczenie na rożnie, wędzenie czy nawet suszenie. Niewielkim nakładem sił i pieniędzy kominek można zbudować samodzielnie bądź kupić gotowy w sklepie.

Najważniejsze, by ten element małej architektury w ogrodzie współgrał ze stylem całego domu i był zlokalizowany w takiej odległości od niego, by dym i sadza nie brudziły elewacji.

Domowe ognisko

Wspólne pieczenie kiełbasek czy ziemniaczków nad ogniskiem daje szczególne poczucie wspólnoty podczas spotkań. Najlepiej poczuć można ją dzięki zbudowaniu okrągłego paleniska otoczonego kamieniami lub cegłami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się płomienia. Aby zabawa przy ognisku była w pełni bezpieczna, a sąsiadom nie przeszkadzały dochodzące zza płotu zapachy, palenisko należy umieścić z dala od zabudowań, drewnianej architektury i drzew.