Planując aranżację wnętrz własnego domu czy mieszkania, nie można kierować się jedynie aktualnie obowiązującymi trendami. Z całą pewnością należy jednak je znać, brać pod uwagę i wybierać z nich to, co pasuje do naszego charakteru oraz stylu. W tym sezonie paleta kolorów jest niezwykle ciekawa i bez problemu można wybrać z niej odcienie pasujące do większości aranżacji.

Graj w zielone!

Niezaprzeczalnym królem kolorów roku 2017 jest zieleń. Najmodniejszy to wytypowany przez Instytut Pantone kolor kale – szarozielony chłodny odcień liści jarmużu. Dzięki nawiązaniem do lasu i natury uspokaja oraz odpręża. Idealnie współgra z drewnem każdego rodzaju, bielą i beżami. Pasuje zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji wnętrz. Odcienie na które warto zwrócić uwagę to także szmaragdowy, miętowy, khaki, oliwkowy i kolor trawy. Te jednak przeważają głównie w dodatkach lub jako akcent kolorystyczny na jednej ze ścian.

Różowe love

Pastele już od kilku sezonów dominują w przemyśle odzieżowym i wnętrzarskim. Ten trend najpierw był wyraźnie widoczny w dodatkach i wyposażeniu tekstylnym. Obecnie podbija salony dosłownie i w przenośni. Modny jest pastelowy, delikatny odcień, ale w popularności nie ustępuje mu też przydymiony ‘brudny’ róż. To kolor idealny do wnętrz w stylu skandynawskim. Nie przytłacza, nadaje pomieszczeniom lekkości, wycisza. Często niesłusznie dedykuje się go jedynie kobietom, chociaż odpowiednio zaaranżowany nie odejmuje wnętrzu męskości, a wręcz dodaje eleganckiego sznytu. Dla mniej odważnych osób, świetnie sprawdzi się w sypialni.