Mała łazienka to zmora wielu mieszkańców bloków. Jest nieustawna, brakuje w niej miejsca na przybory toaletowe i kosmetyki, a zdarza się, że także na pralkę czy pranie. Podpowiadamy, jak pomimo małej przestrzeni, znaleźć w łazience miejsce na wszystko.

Sprytne przechowywanie

W małej łazience trzeba wykazać się sprytem. Ważne, aby wykorzystać nawet najmniejszy kawałek wolnego miejsca. Dobrym przykładem jest miejsce nad i pod umywalką. Pod koniecznie zamontuj szafkę, w której schowasz ręczniki czy rzadziej używane kosmetyki. Z kolei nad umywalką powinna zawisnąć szafka z lustrem – to tutaj jest miejsce na przybory toaletowe codziennego użytku. Pralka? Super! Ale zabudowana w wysokiej szafie. Nie tylko pomoże ukryć bałagan związany z brudną odzieżą, ale także proszek do prania czy zapasy innej chemii.

Prysznic czy wanna?

Jeśli masz małą łazienkę, to idealnie sprawdzi się w niej… wanna! Dlaczego? Ponieważ dzięki wannie możesz mieć także prysznic. Wystarczy, że nad wanną zamontujesz kotarę lub przesuwany parawan. Wanna niesie ze sobą jeszcze jeden profit: przestrzeń nad nią możesz wykorzystać na zamontowanie suszarki do prania w formie sznurków.

Zainwestuj w gadżety

Istnieje kilka gadżetów, które mogą okazać się przydatne. Jednym z nich będzie specjalny wieszak na ręczniki, który nakłada się na grzejnik. Warto też rozejrzeć się za wiszącymi koszyczkami i sakiewkami. Można zamocować je na drzwiach, grzejniku lub koło szafki nad umywalką. Idealnie nadają się do przechowywania akcesoriów do włosów. Jeśli brakuje Ci miejsca na suszenie prania, zaopatrz się w mini suszarkę. Istnieją modele, które możesz zamontować na drzwiach i takie, które rozkłada się na wannie.