Kuchnia to serce domu. Niejeden domownik spędza tutaj kilka godzin dziennie. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią organizację, która ułatwi gotowanie i zaoszczędzi sporo czasu. Mamy na to kilka sprytnych tricków!

Porządek musi być

Porządek to klucz do szybkiego działania podczas gotowania. Wiemy, że nie tak łatwo go utrzymać, ale z pomocą przychodzą producenci organizerów do szuflad. Przejrzystość zapewni na przykład praktyczny organizer na sztućce. Na rynku jest wiele modeli, które łatwo dopasujemy do naszych mebli. Można również pokusić się o zamówienie wkładu na wymiar. Nieocenione są również te na talerze i garnki, dzięki którym odnalezienie pożądanego naczynia nie będzie już problemem. Pozwolą w pełni wykorzystać miejsce i zapewnią bezpieczeństwo szklanej zastawie.

Więcej przestrzeni

Brak wystarczająco dużej powierzchni blatu roboczego to powszechny problem wielu mieszkań. Warto zainwestować wtedy w tzw. przedłużenie blatu. To kawałek drewna wyjeżdzający z blatu w stronę użytkownika, działający na zasadzie szuflady. Dzięki niemu można zyskać nawet metr dodatkowej przestrzeni roboczej. Jeśli brakuje Ci miejsca, zastanów się też nad usunięciem niektórych gadżetów np. chlebaka (pieczywo można przechowywać w szafkach), a miskę z owocami można postawić na stole w jadalni.

Lepsza widoczność

Dużą cześć czasu podczas gotowania tracimy na odnalezienie potrzebnych produktów, a często zdarza się, że wręcz o nich zapominamy. Rozwiązaniem mogą okazać się odkryte półki lub szafki z szklanymi, przezroczystymi frontami. Dzięki nim dostaniemy się do artykułów spożywczych szybko i zawsze będziemy mieć je w zasięgu wzroku.