Wrzesień to powakacyjny miesiąc, w którym wszyscy uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny, a wielu przedsiębiorców wraca do pracy i realizacji nowych projektów. Do nauki i pracy potrzeba jednak odpowiedniej przestrzeni, która będzie sprzyjała skupieniu i wysiłkowi intelektualnemu. Jak urządzić przestrzeń do nauki? Jakich kolorów użyć przy malowaniu i dekoracji biura? Odpowiedzi znajdziecie poniżej!

Przestrzeń do nauki

 

Nauka to proces, który z jednej strony wymaga od nas wyciszenia i koncentracji, a z drugiej strony motywacji i dawki pozytywnej energii. Z tego też powodu w pokoju do nauki warto zastosować biel, którą przełamiemy jakimś mocniejszym akcentem kolorystycznym. Inną propozycją są pastele, które pomagają uspokoić rozbiegane myśli i pozytywnie nastrajają do nauki.

Pokój do pracy

 

Jeżeli Twoja praca polega przede wszystkim na analizowaniu danych i zapamiętywaniu – potrzebujesz przestrzeni, która umożliwi skupienie się i będzie sprzyjała koncentracji. Wybierajmy kolory stonowane: biele, szarości, beże czy delikatne błękity. Zdecydowanie odradzamy wybór kolorów jaskrawych (czerwieni, żółci itp.), które będą nas rozpraszać i odwracać uwagę od pracy. Ściany w pokoju do pracy powinny być raczej jednolite, a jeżeli zdecydujemy się na wybór dwóch czy kilku odcieni, unikajmy dużych kontrastów.

Pokój do twórczości artystycznej

 

Na więcej szaleństwa mogą pozwolić sobie przedstawiciele zawodów, które wymagają kreatywności. Żywe i zdecydowane kolory pobudzają bowiem wyobraźnie i świetnie sprawdzą się w miejscu pracy artystów. Dobierz barwy, które dobrze Ci się kojarzą i które Ci się nie znudzą. W takim pokoju do pracy twórczej możesz pozwolić sobie również na zdecydowanie odważniejsze rozwiązania – na przykład na duże kontrasty pomiędzy poszczególnymi ścianami.