Schody najczęściej znajdują się w przedpokoju lub salonie, dlatego warto wykorzystać powstałą pod nimi wolną przestrzeń, nie tylko w sposób funkcjonalny, ale także miły dla oka. Jak to zrobić? Najciekawsze pomysły prezentujemy poniżej.

Rodzaj schodów i to, jakiego kształtu powierzchnię tworzą, w dużej mierze warunkuje możliwości jej zagospodarowania. Jeśli jest ona wysoka i głęboka, to świetnym rozwiązaniem będzie zabudowa, dzięki której zyskamy pojemną szafę. Dostarcza ona miejsce na przechowywanie butów, akcesoriów czy też zimowego okrycia wierzchniego.

Kolejnym, równie praktycznym pomysłem jest zbudowanie obszernej komody z szufladami lub półkami. Znajdzie ona zastosowanie jako schowki dla ręczników, koców, pościeli, a także rzadziej używanej zastawy stołowej czy sztućców. Takie zabudowy są robione na zamówienie, dzięki czemu możemy całkowicie dopasować je do naszych potrzeb.

Bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest aranżacja przestrzeni, jako kącik dla naszego czworonożnego pupila. Nawet jeśli jest ona mała i nie pomieści szafy, to z całą pewnością zmieścimy tam leże dla pasa czy domek albo nawet piętrowy drapak dla kota. Ponadto, można tam postawić stylową, otwieraną skrzynię, w której będziemy przechowywać zabawki i zapas karmy.

Planując zagospodarowanie miejsca pod schodami, najważniejsze, aby skupić się na jego użyteczności. Szkoda zmarnować je na nieprzemyślane pomysły, ponieważ dobrze zorganizowane, może być schowkiem dla wielu rzeczy i sprzętów, które niekoniecznie chcielibyśmy, aby były widoczne dla naszych gości.