Pierwszy września już minął, Wasz przedszkolak dzielnie pomaszerował na zajęcia. Nie wiadomo, kiedy ten czas tak szybko minął i nie zdążyliście przygotować jego pokoju? Bez obaw poniżej znajdziecie kilka cennych porad.

Zabawa, zabawa, zabawa!

O tym, że Wasze dziecko najwięcej czasu poświęca zabawie, jesteście w pełni świadomi. Co za tym idzie, należy zapewnić mu miejsce, gdzie będzie mógł się jej oddawać do woli – wystarczy kawałek miękkiej wykładziny czy kolorowy dywanik. Nie zapomnijcie o miejscu na przechowywanie pomocy naukowych – zabawek :) Półki, regały – wszystko się przyda. Następnie zorganizujcie jeszcze kilka pudeł, kartonów lub koszy, w których zmieszczą się pozostałe zabawki :)

Twórcze projekty

Zadbajcie również o mały stolik z krzesełkiem, przy którym Wasz maluch będzie mógł rysować i realizować różne projekty. Pamiętajmy o tym, że w ferworze pracy wyobraźnia może go ponieść poza płaszczyznę kartki. Warto zaaranżować fragment wolnej ściany i pomalować go farbą tablicową.

Wypoczynek

Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze własnej półki na książki, to najwyższa pora, aby to nadrobić. Może pojawić się w pobliżu łóżka, będziecie mieli ułatwiony dostęp do nich przy wyborze wieczornej lektury. Jeśli dysponujesz dodatkową przestrzenią, możesz ją wykorzystać na tipi lub innego rodzaju kryjówkę, gdzie Twój maluch będzie mógł się schować przed całym światem i pobawić się w swojej własnej rzeczywistości.

Urządzenie pokoju dla przedszkolaka to wbrew pozorom nie jest proste zadanie. Pamiętaj, aby przede wszystkim przestrzeń była funkcjonalna i bezpieczna!

Porady udzieliła mgr inż. arch. Berenika Kubisz-Filipczak z Pracowni Projektowej BKF.