Zaprojektowanie małej łazienki nie jest proste, ale dobry plan to podstawa!

Przede wszystkim zdecydujmy się na wyposażenie stworzone specjalnie do małych powierzchni. Mniejsza umywalka, sedes czy prysznic sprawią, że korzystanie z łazienki będzie wygodne, a urządzenia zachowają swoją funkcjonalność.

Jeśli zależy nam na wannie i prysznicu, a w pomieszczeniu nie ma na nie miejsca, wybierzmy wannę ze stawianym szklanym panelem. Natomiast decydując się na prysznic możemy zaoszczędzić przestrzeń montując odpływ liniowy zamiast brodzika. Odgrodzenie go taflą przesuwnego szkła, którą na czas kiedy nie będziemy korzystać z prysznica możemy odsłonić, da nam dodatkową przestrzeń.

Wisząca miska ustępowa mocowana na stelażu ukrytym w ścianie zapewni nam estetyczny wygląd oraz ułatwione sprzątanie. Dodatkowo miejsce powstałe nad zabudową instalacji możemy wykorzystać jako półkę lub postawić na niej szafkę.

Zdecydujmy się tylko na niezbędne meble, ale pamiętajmy, aby pomieściły wszystkie drobiazgi. Nawet kilka najmniejszych kosmetyków czy drobnych elementów pozostawionych na wierzchu stworzy wrażenie chaosu  w niedużym pomieszczeń.

Nawet najbardziej funkcjonalnie urządzona mała przestrzeń będzie wyglądała niekorzystnie, jeśli zapomnimy o trzech ważnych elementach: dobrym oświetleniu, dużym lustrze i jasnych kolorach.

Porady udzieliła mgr inż. arch. Berenika Kubisz-Filipczak z Pracowni Projektowej BKF