Grzejnik to nieodłączny element każdego mieszkania i domu. Dzisiaj ich wybór jest ogromny: kanałowy, pionowy czy nawet dekoracyjny, który będzie stanowić pewną ozdobę wnętrza. Co jednak zrobić, kiedy nie chcemy lub nie możemy wymienić grzejnika na bardziej dyskretny? Poniżej znajdziecie kilka porad.

Obuduj

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i wzorów zabudów grzejników z płyty mdf, które pozwolą ukryć grzejnik zachowując jego funkcję, dzięki otworom wentylacyjnym. Ważne, żeby stylistycznie dopasować taką zabudowę do wystroju wnętrza. Jeśli w mieszkaniu panuje klimat minimalistyczny, wybierz prostą obudowę z regularnymi wycięciami. Jeśli wnętrze urządzone jest w bardziej dekoracyjnym stylu, np. glamour, wtedy możesz wybrać bardziej strojną wersję zabudowy, np. z wyciętymi ornamentami.

Usiądź

Kto z nas nie marzył o wygodnym siedzisku przy oknie, na którym można się zrelaksować, wypić ciepłą herbatę i zatopić się w lekturze? Z łatwością możemy obudować kaloryfer tworząc na wierzchu wygodną ławkę, do której wystarczy dodać tapicerowane siedzisko na wymiar, dekoracyjne poduszki i gotowe!  Niestety jest to opcja tylko dla wnętrz z niżej zamontowanymi oknami i kaloryferami.

Wyróżnij

Ostatni sposób na kaloryfer? Jeśli nie możesz czegoś ukryć – wyeksponuj to! Zaszalej, pomaluj grzejnik w kontrastowym kolorze: żółtym, różowym, czy czarnym. Nie zapomnij, aby farbą pokryć również elementy instalacyjne wokół grzejnika. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, ale ostrzegam – jest to opcja dla odważnych :)

Powodzenia w Waszych małych metamorfozach. Pochwalcie się w komentarzach zdjęciami swoich zmian!

 

Porady udzieliła mgr inż. arch. Berenika Kubisz-Filipczak z Pracowni Projektowej BKF.