Planujesz sprzedaż mieszkania i liczysz na wysoką cenę? Często nie decyduje o niej przypadek, ale odpowiednie przygotowanie nieruchomości. Dowiedz się, jak umiejętnie pokazać mieszkanie, aby wyglądało atrakcyjnie dla kupców, a transakcja doszła do skutku.

To nie jest już Twoje mieszkanie

To, co najczęściej odstrasza kupujących to fakt, że nie wyobrazić się w roli właścicieli danej nieruchomości. Przyczyn może być kilka, ale najpopularniejszą są widoczne ślady bytności obecnych domowników. Oznacza to, że należy schować wszystkie ramki z rodzinnymi zdjęciami czy rzeczy osobistego użytku – kilka rzędów kosmetyków w łazience, nikomu nie pozwoli poczuć się jak u siebie. Wszystko, co personalizuje mieszkanie, powinno być niewidoczne.

Porządek musi być

Niestety wizja sprzedaży może być tak ekscytująca, że zapomnimy o podstawach, czyli o porządku. Nie ma mowy o brudnych naczyniach w zlewie czy psiej sierści na kanapie. To pierwsze wrażenie decyduje o tym, czy mieszkanie się spodoba, dlatego należy zadbać nawet o najmniejszy szczegół. Mycie okien, ścieranie kurzy czy odkurzanie – to właśnie czeka każdego sprzedającego.

Nie bój się drobnych inwestycji

Podczas prezentacji mieszkania, zadbaj o to, aby pokazać je w jak najlepszym świetle. I to dosłownie! Nikt nie lubi przebywać w mrocznych pomieszczeniach, dlatego odsłoń okna i doświetl wnętrze. Możesz wykorzystać do tego lampy stojące, które podczas przeprowadzki… weźmiesz ze sobą. Nie zapominaj o takich drobiazgach jak świeczki, czy kwiaty – to one mogą zadecydować o sukcesie przedsięwzięcia.