Przy zmianie pogody i pory roku przychodzi również czas na zmianę garderoby z letniej na zimową. Przechowywanie tej pierwszej, często przysparza wielu kłopotów, dlatego podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić.

Piwnica lub strych

Posiadacze jednego z tych dwóch pomieszczeń mają ułatwione zadanie. Jednak zanim wpakujesz ubrania w kartony, koniecznie je wypierz. Nieświeże są prawdziwą gratką dla moli. Dla bezpieczeństwa polecamy wsadzić je wcześniej w plastikowy worek i włożyć do niego lawendę – skutecznie odstrasza niechciane szkodniki.

Dwa w jednym

Bez obaw, jeśli do dyspozycji pozostaje jedynie szafa. Możesz zyskać w niej dużo miejsca na cieplejsze ubrania, jeśli zaopatrzysz się w ozdobne, kolorowe pudełka wykonane z kartonu lub plastiku. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów oraz wzorów, dlatego z pewnością znajdziesz coś, co będzie pasować do wystroju pokoju, a dodatkowo będzie jego ozdobą. Letnie ubrania, w przeciwieństwie do zimowych swetrów, nie zajmują wiele miejsca. Prawdopodobnie wystarczą 3-4 pudła, które bez problemu zmieścisz na szafie lub na jej dnie.

Sprytnie i z pomysłem

Co robić, kiedy pole manewru jest naprawdę ograniczone? Wtedy sięgnij po sprytne rozwiązania. Nieocenione w tym względzie mogą okazać się worki próżniowe. Możesz wybrać większe – na sukienki czy spodnie lub mniejsze na t-shirty i spódniczki. Dostępne są również wersje ze specjalnym hakiem, działającym jak wieszak. Po wyssaniu powietrza, worki zmniejszają objętość nawet o 75%. Oznacza to, że po zawieszeniu na drążku, nie zajmą więcej miejsca niż żakiet! Są również skutecznym zabezpieczeniem przed molami, kurzem i brudem.