Po zimowych miesiącach pełnych szarości, chłodu i długich wieczorów wszyscy czekamy na cieplejsze i bardziej słoneczne dni, prawda? :) Zobaczcie, jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę i wprowadzić do niego powiew świeżości!

Porządki, kwiaty i zapach

Przede wszystkim musimy zadbać o porządek. Lśniące okna, odkurzone półki i pochowane szpargały – gruntowne sprzątanie sprawi, że mieszkanie “odetchnie”, a Wy poczujecie nową energię :) Tutaj przygotowaliśmy listę zadań, aby pomóc Wam w organizacji wiosennych porządków!

wiosenne porządki

Kiedy mieszkanie będzie już wysprzątane, warto zadbać o to, aby w powietrzu unosił się przyjemny zapach. Możecie skorzystać z odświeżaczy w różnej formie: elektrycznych, olejków eterycznych czy wosków zapachowych. Polecamy orzeźwiające nuty cytrusowe i kwiatowe, które od razu sprawią, że poczujecie wiosenny nastrój!

Nie zapominajmy też o świeżych kwiatach. Do wyboru mamy mnóstwo wiosennych gatunków – hiacynty, narcyzy, tulipany czy szafirki. Ustaw je nie tylko w salonie, ale także jadalni, salonie czy łazience. Nadadzą każdemu pomieszczeniu wyjątkowo wiosennego charakteru :)

wiosenne dekoracje

Wymień na nowe albo pomaluj

Jeśli chcesz na wiosnę wprowadzić do swojego domu większe zmiany, możesz zdecydować się na wymianę niektórych mebli. Nowy stół, bardziej nowoczesne krzesła czy nowe obicie kanapy sprawią, że całe pomieszczenie będzie wyglądać na odświeżone. Dla tych, którzy nie dysponują dużym budżetem lub po prostu nie chcą pozbywać się starych mebli, świetnym rozwiązaniem jest ich odnowienie. Stara drewniana komoda pomalowana na świeży i zdecydowany kolor będzie wyglądać wprost rewelacyjnie!

jaki rodzaj farby wybrać

Powiew nowości i świeżości przyniesie również pomalowanie drzwi lub ścian na nowy kolor. Wybierz jasne kolory, które rozświetlą pomieszczenie i dodadzą mu lekkości. Po takiej metamorfozie dom będzie wyglądał na całkowicie odmieniony!

Postaw na dodatki

Kiedy już skończysz gruntowne porządki i odświeżenie mieszkania, zastanów się, jak je odpowiednio udekorować na wiosnę. Czasami kilka dodatków – kolorowych poduszek, zasłon, kubków czy dekoracji – może zdziałać cuda! Kolory, które od razu stworzą wiosenny nastrój w Waszym domu to żółty, zielony, a także delikatne pastele.

poduszka