Chcesz, żeby Twój balkon, taras lub przydomowy ogródek wyglądał pięknie i kolorowo? Zobacz, jakie rośliny najlepiej czują się posadzone w pojemnikach!

  1. Pelargonie – to jeden z najpopularniejszych gatunków kwiatów balkonowych. Łatwe w utrzymaniu. Lubią dużo słońca i wody.
  2. Surfinie – bardzo bujna i kolorowa roślina, w której kwiaty tworzą gęste kaskady. Idealnie sprawdzą się w wiszących donicach. W trakcie upałów pamiętajmy o podlewaniu nawet 2 razy dziennie!
  3. Aksamitki – występują w odcieniach żółci i pomarańczu. Lubią stanowisko słoneczne lub półcieniste. Kwitną od lipca aż do października!
  4. Lobelia – ze względu na pokrój zwisający, idealnie nadaje się do wiszących doniczek lub skzynek. Występuje w wielu kolorach: białym, różowym, niebieskim i fioletowym. Kwitnie od czerwca aż do października.
  5. Zioła – bazylia, oregano, pietruszka, koper, szczypiorek – latem na balkonie czy tarasie możesz uprawiać w zasadzie wszystkie zioła. Będą nie tylko dekoracją, ale także aromatycznym dodatkiem do gotowania!