Drewno na ścianach już dawno powinno przestać nam się kojarzyć ze staromodną boazerią. Obecnie w architekturze wnętrz królują naturalne materiały, dlatego drewno wyeksponowane na ścianie idealnie wpisuje się w ten trend. Przeczytajcie, jak umiejętnie wykorzystać drewniane deski we wnętrzach i dlaczego warto je zastosować!

Nowoczesne, przytulne i naturalne

Zastosowanie drewnianych desek na ścianie sprawia, że pomieszczenie jest lepiej wygłuszone, a także wydaje się cieplejsze i przytulniejsze. Takie rozwiązanie jest również bardzo nowoczesne! Minimalistyczny wystrój w stylu skandynawskim, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, w tym drewna, to przecież jeden z modniejszych w tym sezonie trendów.

Jakie drewno sprawdzi się najlepiej?

Jeśli drewniane deski na ścianach mają zostać umieszczone w salonie, sypialni lub korytarzu, możemy użyć w zasadzie każdego gatunku drzewa. Natomiast w przypadku kuchni lub łazienki, ze względu na wyższą wilgotność, powinniśmy wybrać bardziej odporne gatunki. Dobrze sprawdzą się drewna egzotyczne, np. tek, iroko, merbau czy padouk, a z polskich drzew modrzew lub dąb.

Jak układać deski na ścianie?

W zasadzie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia! Drewniane deski na ścianie możemy układać pionowo, poziomo i po skosie. Uważajmy jednak, aby nie przytłoczyć wnętrza stosując deski na podłodze i wszystkich ścianach. Często warto udekorować w ten sposób tylko jedną ścianę, np. za łóżkiem w sypialni lub sofą w salonie. W ten sposób zyskamy wyjątkową i naturalną aranżację, która podkreśli resztę wystroju pomieszczenia, a nie przyćmi go.